• Opony rowerowe 26 duro

  Motocykliści lub kierowcy różnego rodzaju aut perfekcyjnie wiedzą, że by móc napełniać się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), należy go odpowiednio przygotować. Wiele osób jednak nie wykorzystuje bliźniaczej zasady względem rowerów, a to istotny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas najróżniejszych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

  opona zwijana mtb duro

  Wprawdzie rower to nie auto ani motor, w związku z tym lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

  * Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, zbyt luźny lub nadmiernie naciągnięty – należy go dobrze naciągnąć. Prócz tego należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
  * Opony – oprócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć bądź nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
  * Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
  * Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby uczynić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a kiedy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Poza tym warto uczynić elementy oświetlenia – chcemy przecież być dostrzegalni na drodze.

  To podstawowa lista czynności, które trzeba wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie warto również rower od początku do końca umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – dzięki temu będzie porządniej chroniony w czasie całego sezonu.

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *