• Karboksyterapia- czy może być skuteczna

  Karboksyterapia jest uniwersalna, bowiem może poprawić wygląd całego ciała ludzkiego. Jednakże nie każdy może sobie zezwolić na takie leczenie – nie ze względu na cenę, ale z powodu licznych przeciwwskazań.
  Co to jest karboksyterapia, czy może być skuteczne i kiedy może wspomóc, a kto całkiem powinien jej unikać? O tym w dzisiejszym materiale.

  medical peel antiageing

  Karboksyterapia to uniwersalny zabieg na twarz oraz ciało ludzkie. Już po paru zabiegach cellulit, rozstępy oraz zmarszczki stają się mniej dostrzegalne. Terapia medyczna ta opiera się o działanie dwutlenku węgla, a albowiem jest leczeniem, jakie wspomaga przy wielu dolegliwościach oraz wyklucza dużo przypadłości, przez wielu jest uznawana za najogromniejszy przełom w medycynie estetycznej od czasów botoksu. Najczęściej niemniej jednak akcentuje się fakt, iż karboksyterapia jest jedną z najskuteczniejszych procedur leczenia cellulitu – również w fazie początkowej, jak oraz znacznie bardziej zaawansowanego.

  Karboksyterapia i jej skuteczność
  Olśniewająca jest również potrzeba niewielkiej liczby aplikacji, jak oraz szybkość, z jaką widać rezultaty – nieraz już po pierwszym zabiegu. Na całym świecie ta procedura stała się bardzo znaczącym narzędziem w rękach doktorów medycyny estetycznej – pomaga radzić sobie z podstawowymi problemami, z jakimi ich pacjenci borykają się na co dzień. W porównaniu z innymi procedurami jest to też rozwiązanie stosunkowo niedrogie.

  Czym dokładnie jest karboksyterapia?
  Łagodzi cerę (w wyznaczonych obszarach) za pomocą dwutlenku węgla. Nie jest to innowacyjne odkrycie, ponieważ terapeutyczne przesłanie dwutlenku węgla odkryto już w latach 30. XX wieku, kiedy francuscy kardiolodzy po raz pierwszy skorzystali z jego atrybutów na niewydolność żylną. Mimo to zaledwie parę dekad w następnej kolejności okazało się, że ten sam element wyśmienicie może także poprawić stan skóry.

  Szybko po wstrzyknięciu, gaz równomiernie rozchodzi się w tkance, poszerzając naczynia krwionośne, co:

  •    polepsza natlenienie
  •    odżywia komórki,
  •    stymuluje regenerację,
  •    aktywuje czynnik wzrostu, jaki poprawia wygląd naczyń włosowatych,
  •    poprawia mikrokrążenie.

  Dwutlenek węgla sprawia także wzmożony proces produkcji kolagenu i elastyny, przez co cera staje się miękka i o wiele bardziej elastyczna.
  Niemniej jednak, jak każda operacja i karbosyterapia ma efekty uboczne. Mogą się pojawić ból, siniaki bądź wybroczyny. Okazjonalnie, jednak mogą również wystąpić powikłania, takie jak obrzęk, krwiak, infekcja lub ewentualnie stan zapalny w miejscu wstrzyknięcia. Ważne jest ażeby wykonywać ten zabieg tylko oraz wyłącznie w doświadczonych klinikach pod okiem profesjonalnego eksperta.

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *