• jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy

  W większości wypadków z komplikacjami z mięśniami dna miednicy borykają się panie po porodach, jakkolwiek zdarzają się również mężczyźni, jacy diagnozowani są w taki sposób. Mięśnie te przede wszystkim odpowiadają za możliwość wstrzymywania potrzeb fizjologicznych. Nawet w czasie silnego parcia na pęcherz, mięśnie dna miednicy muszą poradzić sobie z tym problemem. Jeżeli jednakże na skutek większego wysiłku, czy również kaszlu i śmiechu zdarza się nietrzymanie moczu, potrzebna jest ich fizjoterapia.

  trening mięśni dna miednicy

  Często okazuje się, że to naturalnie dzięki dobrym ćwiczeniom można niezmiernie błyskawicznie powrócić do zdrowia i pełnej sprawności. Przekonują się o tym właśnie kobiety po porodach naturalnych oraz cesarskim cięciem, jakie uczęszczają na fizjoterapię. Wybitnie ważne jest, by ćwiczyć regularnie, najlepiej na co dzień. W owym czasie można liczyć na ściśle mówiąc imponujące efekty.
  Istnieje możliwość wzmacniania mięśni dna miednicy pod okiem fizjoterapeuty, lub samodzielnie w warunkach domowych. Na tę drugą możliwość decyduje się większość pacjentów, u których zdiagnozowano problem. W jaki sposób powinno się wykonywać takie treningi, by były jak w najwyższym stopniu skuteczne?
  Na początek zaleca się proste ćwiczenie, jakie polega na skurczeniu oraz rozkurczaniu mięśni. Najprawidłowiej robić to w pozycji leżącej, a z od czasu do czasu także w stojącej. Przerwa pomiędzy skurczami powinna trwać dwa razy dłużej niż one same. Najprawidłowiej jest przytrzymywać skurczone mięśnie po kilka sekund i rozluźniać je swobodnie. Rekomenduje się wykonywanie dziesięciu powtórzeń w trzech seriach w ciągu dnia.
  Warto pamiętać o tym, że pośladki, uda oraz brzuch podczas ćwiczeń powinny być gruntownie rozluźnione. Najistotniejsze jest samo podnoszenie dna miednicy oraz opuszczanie go. Powietrze powinno być nabierane przed skurczem, a następnie wypuszczane podczas rozkurczania mięśni, powoli. Ważne jest, aby nie wstrzymywać oddechu.
  Pierwsze rezultaty powinny pojawić się już po około sześciu tygodniach powszednich ćwiczeń. Kiedy pojawi się już wyraźna poprawa, wówczas można zmniejszyć częstotliwość do jednej bądź też dwóch serii, jakkolwiek najpoprawniej nie rezygnować z takich ćwiczeń. Wiele osób przyznaje, że dzięki treningowi udało im się odzyskać dawne zdrowie oraz sprawność seksualną. Dotyczy to także mężczyzn, którzy w pewnych momentach wstydzą się mówić o swoich kłopotach bardziej aniżeli kobiety, których problem ten dotyczy o wiele częściej. Jeżeli tylko pojawia się problem i samodzielne ćwiczenia w warunkach domowych nie dają stosownych efektów, najpoprawniej skonsultować się z lekarzem. Być może zleci on fizjoterapię pod okiem profesjonalisty.

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *